Ogrodzenia akustyczne odgrodzenia wśród paneli dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne zapewniają redukcję hałasu

photo
Ekran akustyczny cena

Ogrodzenia akustyczne Jeśli jesteś jak wielu właścicieli domów dzisiaj, być może myślisz o zainstalowaniu dźwiękoszczelnych ogrodzeń i paneli akustycznych wokół swojego domu. Mogą one pomóc w zmniejszeniu jakości dźwięku hałasów zewnętrznych, zwłaszcza tych, które są słyszalne przez ściany. Wiele osób uważa, że instalacja tych ogrodzeń i paneli może pomóc im zmniejszyć ilość hałasu, który jest słyszalny wewnątrz ich domów. Tutaj przyjrzymy się różnicom pomiędzy ogrodzeniami dźwiękoszczelnymi i dźwiękochłonnymi, a także kilku rzeczom, które należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o wyborze jednej z opcji.

Parawany dźwiękochłonne wartość

Różnica pomiędzy ogrodzeniami pochłaniającymi i blokującymi dźwięk sprowadza się do szczelin w panelach. Ogrodzenia akustyczne to po prostu panele składające się z pianki lub innych materiałów pochłaniających dźwięk. Podczas gdy solidna, dźwiękochłonna ściana betonowa może całkowicie zablokować dźwięki przed przenikaniem przez barierę, tego typu bariery nie mogą być całkowicie wygłuszone. Aby uzyskać dźwiękoszczelne rezultaty, należy użyć dźwiękochłonnych ścian betonowych zamiast bardziej elastycznych paneli z pianki.

Ekrany hałasu do domku

Kolejną rzeczą, którą należy wiedzieć o dźwiękochłonnych ogrodzeniach akustycznych jest to, że nie zapobiegają one zewnętrznemu zanieczyszczeniu hałasem. Ogrodzenia i inne bariery mogą jedynie pomóc w zmniejszeniu lub zamaskowaniu niektórych rodzajów zewnętrznego zanieczyszczenia hałasem. Na przykład drewniane panele dźwiękochłonne nie mogą całkowicie ograniczyć zanieczyszczenia hałasem powodowanego przez budynki, podczas gdy ściany betonowe mogą.

Parawany akustyczne transportowe

Kolejną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o ogrodzeniach dźwiękochłonnych i dźwiękoszczelnych jest to, że są one trwałe. Większość ogrodzeń akustycznych jest wykonana z materiałów, które są bardzo trwałe. Oznacza to, że Twoje ogrodzenie pozostanie dźwiękoszczelne przez wiele lat. Nie ma powodu, aby wymieniać go co kilka lat, dlatego większość producentów oferuje dożywotnią gwarancję na swoje produkty. Ten rodzaj długotrwałego ogrodzenia może również pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia hałasem poprzez zmniejszenie decybeli (lub poziomów decybeli) dźwięku, który przechodzi przez nie.

Oprócz długiej żywotności, ogrodzenia dźwiękoszczelne są również bardzo ekonomiczne w zakupie. Jeśli porównasz ceny pakietu ogrodzeń dźwiękoszczelnych z innymi opcjami, takimi jak port samochodowy, prawdopodobnie będziesz pod wrażeniem tego, jak niewiele kosztuje zakup wszystkich trzech elementów w pakiecie. To sprawia, że długoterminowe użytkowanie nowego ogrodzenia dźwiękoszczelnego jest świetną inwestycją!

Jedną z rzeczy, które powinieneś wiedzieć o dźwiękoszczelnych ogrodzeniach – szczególnie jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie zanieczyszczenie dźwiękiem jest dużym problemem – jest to, że niektórzy producenci tych produktów stworzyli coś, co nazywa się arkuszami mlv. Są to arkusze z włókna szklanego, które są prawie identyczne z materiałem, który jest używany w portach samochodowych. Jednakże, arkusze te mają ogromną przewagę nad moimi dywanami w jeden główny sposób: arkusze te są znacznie mocniejsze niż zwykłe wykładziny. Dzieje się tak dlatego, że włókna w arkuszach mlv są niewiarygodnie mocne. Są one również gęstsze, co oznacza, że arkusze mlv zajmują dosłownie więcej miejsca niż zwykła wykładzina.

Ekrany hałasu do rodzie

Ponieważ ogrodzenia te są instalowane na betonowym fundamencie, najlepiej sprawdzają się w sytuacjach, gdy zanieczyszczenie hałasem jest spowodowane przez fabryki lub inne obiekty przemysłowe. Jednak w obszarach, w których zanieczyszczenie hałasem pochodzi z różnych rodzajów konstrukcji, takich jak domy i firmy, połączenie ogrodzenia akustycznego z technologią redukcji hałasu może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować zanieczyszczenie hałasem. Nawet jeśli masz tylko ogrodzenie jako formę redukcji dźwięku i izolacji, nadal będziesz korzystać z wielu korzyści redukcji dźwięku, które te ogrodzenia oferują.

Ogrodzenia akustyczne to nie tylko ochrona domu lub firmy przed hałasem. Jeśli martwisz się o jakość powietrza w Twoim bezpośrednim sąsiedztwie, możesz nawet zainstalować panele obok okien i drzwi, aby zapobiec ucieczce ciepłego i zimnego powietrza i tworzeniu się kondensacji. Panele w pobliżu okien mogą również pomóc w zapobieganiu blaknięcia słońca na malowanych i winylowych sidingach oraz zmniejszeniu kosztów energii poprzez zmniejszenie kosztów chłodzenia i ogrzewania o 30 procent. Te i inne korzyści sprawiają, że ogrodzenia te są nie tylko praktyczną opcją dla redukcji hałasu, ale także dla oszczędności energii i adaptacji do klimatu.