Ogrodzenia akustyczne rozgraniczenia wśród ekranów fonicznych

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – Wygłuszanie świata zewnętrznego

photo
Ekrany dźwiękochłonne cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne stają się coraz bardziej powszechne w wielu różnych dziedzinach. Szkoły, obiekty użyteczności publicznej, areny sportowe, szpitale i prywatne rezydencje to tylko kilka miejsc, w których takie ogrodzenia są powszechnie stosowane. Podstawowym celem ogrodzenia akustycznego jest odizolowanie źródeł dźwięku od reszty obszaru. Ogrodzenia i bariery dźwiękochłonne osiągają zazwyczaj stosunkowo wysoki poziom redukcji 20-25 dB (w zależności od źródła i rodzaju dźwięku), co przekłada się na zmniejszenie odczuwalnej głośności o jedną czwartą.

Ogrodzenie dzwiekochlonny

Dźwiękoszczelne ściany zyskują na popularności z kilku powodów. Po pierwsze, dźwiękoszczelne ściany oferują wiele korzyści; dźwiękoszczelne ściany pomagają zapobiegać uszkodzeniom słuchu i zachęcają do pasywnego zarządzania dźwiękiem, co pomaga utrzymać pokój cichszym dla gości. Po drugie, dźwiękoszczelne ściany i bariery dźwiękowe mogą być również budowane z warstwą dźwiękochłonną. Warstwa pianki lub płyty gipsowo-kartonowej pomiędzy ścianami akustycznymi a izolacją dźwiękoszczelną pomoże pochłonąć dźwięk i zminimalizować odbicia. Można również zastosować jedną lub więcej warstw suchej zabudowy lub pianki pomiędzy ścianami akustycznymi a resztą domu, aby zmniejszyć odbicia dźwięku i stworzyć bardziej równą ścianę.

Ekrany hałasu cena

Ogrodzenia akustyczne doskonale nadają się do zapewnienia rozwiązań dźwiękoszczelnych zarówno dla obiektów sportowych, jak i obiektów wodnych. Wodotryski mają za zadanie przyciągać ptaki oraz zapewniać relaks i przyjemność z podziwiania krajobrazu. Aby osiągnąć ten cel, należy wytłumić dźwięki, które wytwarzają urządzenia wodne. Odbywa się to poprzez instalację reflektorów wodnych, tłumików akustycznych i barier dźwiękowych. Rozwiązania te nie tylko redukują dźwięki wydawane przez samą fontannę, ale także pomagają zredukować dźwięki wydawane przez przejeżdżające samochody, dudniące drzwi czy dzwonki wietrzne.

Parawan hałasu do apartamentu

Ogrodzenia z barierą akustyczną są stosowane na dużych placach i wokół nich, ponieważ oferują takie same korzyści jak elementy wodne. Jednak ich właściwości dźwiękoszczelne wykraczają poza te, które posiadają elementy wodne. Oprócz ochrony przed hałasem ptaków i innymi dźwiękami z zewnątrz, ogrodzenia te zapewniają również ochronę przed samolotami, a nawet pojazdami policyjnymi. Ogrodzenia z barierą akustyczną są konstruowane z lekkiego aluminium lub stali. Panele, które tworzą ogrodzenie mogą być wykonane z cienkich arkuszy lub wysokich sztywnych paneli. Niektóre panele są zaprojektowane z kanałami biegnącymi przez całą długość paneli, które pozwalają falom dźwiękowym tworzonym przez przejeżdżające samochody i inne elementy zewnętrzne odbijać się od ogrodzenia i wracać do głośnika, gdzie są odbierane.

W przypadku domu, ogrodzenia akustyczne są szczególnie skuteczne w zmniejszaniu zanieczyszczenia hałasem z zewnątrz i tworzeniu bardziej prywatnych przestrzeni. Właściciele domów mogą wybierać spośród kilku różnych materiałów, takich jak drewno, winyl, sklejka lub metal. Wszystkie te opcje są skuteczne w tworzeniu barier, które chronią przed wiatrem, deszczem, słońcem i innymi źródłami hałasu. Drewno, winyl i sklejka są szczególnie popularne, ponieważ można je łatwo dostosować do różnych stylów budowlanych i architektonicznych. Można je nawet łączyć, aby stworzyć atrakcyjne i unikalne bariery przeciwhałasowe.

Bariery przeciwhałasowe pomagają utrzymać zewnętrzne źródła hałasu przed naruszaniem prywatności Twojego domu. Można je nawet wykorzystać do zmniejszenia hałasu ruchu ulicznego. Jednym z przykładów jest budowa akustycznego ogrodzenia wzdłuż podjazdu, które tworzy barierę dźwiękową podczas zbliżania się do domu, ale cichą barierę dźwiękową podczas wchodzenia do domu. W ten sposób uniemożliwiasz potencjalnym intruzom usłyszenie pojazdów jadących w kierunku Twojego domu. Jest to skuteczne w odstraszaniu potencjalnych włamywaczy.

Ekran dźwiękochłonny

Ogrodzenia akustyczne zbudowane są z dwóch podstawowych komponentów, materiału dźwiękoszczelnego i urządzenia odbijającego/wzmacniającego dźwięk. Materiał dźwiękoszczelny jest zazwyczaj wykonany z grubej (zwykle celulozowej) lub grubej (grubej falistej płyty pilśniowej) plastiku lub winylu. Jest on przymocowany do górnej części ogrodzenia za pomocą śrub lub gwoździ. Dyfuzor z twardym rdzeniem, zwykle wykonany z włókna szklanego, jest następnie przymocowany do górnej części materiału dźwiękoszczelnego. Po zainstalowaniu, materiał służy jako izolacja akustyczna, ale działa również jako urządzenie odbijające dźwięk.

W porównaniu z tradycyjnymi metodami redukcji hałasu, takimi jak izolacja akustyczna i dyfuzory dźwięku, różnica staje się natychmiast oczywista. Pierwsze z nich redukują hałas z zewnątrz, podczas gdy drugie nie. Ponadto, ogrodzenia akustyczne są całkowicie bezobsługowe. Dlatego też proces instalacji jest szybki i łatwy, a w rezultacie otrzymujemy całkowicie skuteczną formę ogrodzenia pro-akustycznego.