Ogrodzenia plastikowe dlaczego by stosować.

ogrodzenia plastikowe Siatki amerykańskie – ogrodzenia plastikowe

Jeśli szukasz ogrodzeń plastikowych, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że firma US Netting produkuje trwałe ogrodzenia plastikowe. Dzięki trzydziestoletniemu doświadczeniu w branży firma US Netting stworzyła ogrodzenia plastikowe dla 23 z 25 największych kontrahentów z branży obronnej w USA. Produkuje również siatki dla takich firm, jak Boeing i Wal-Mart Distribution. Oprócz wysokiej trwałości, ogrodzenia plastikowe są tańsze od drewnianych i można je łatwo zamontować.

PCW jest trzecią najczęściej stosowaną żywicą plastikową na świecie

Polichlorek winylu, znany również jako PCW, jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych tworzyw syntetycznych. Wytwarza się go z trzech głównych składników: chloru, gazu ziemnego i ropy naftowej. Surowiec jest następnie podgrzewany w celu wytworzenia chlorowodoru, który jest następnie krakowany w celu utworzenia monomeru chlorku winylu. Monomer ten można dalej mieszać z innymi substancjami chemicznymi i ftalanami, uzyskując elastyczne, wytrzymałe i przezroczyste tworzywa sztuczne.

Choć jest to najczęściej stosowane tworzywo sztuczne do produkcji ogrodzeń, nie jest ono wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu. Z drugiej strony, winyl jest naturalnym, odnawialnym surowcem. Ogrodzenia plastikowe wykonane z winylu nie zawierają materiałów syntetycznych i są bardziej przyjazne dla środowiska niż większość innych materiałów. Winyl jest także odporny na promieniowanie ultrafioletowe. Ta cecha sprawia, że PCV jest trzecią najpopularniejszą na świecie żywicą do produkcji ogrodzeń plastikowych.

PCV ma wiele zalet. Jego cena jest przystępna, a ponadto jest bardzo odporny na alkalia i chemikalia. Jest także trwałe, łatwo poddaje się recyklingowi i jest szeroko dostępne. Kod identyfikacyjny żywicy „3” oznacza, że PCW jest stosowany do produkcji ogrodzeń z tworzyw sztucznych. Jeśli szukasz taniego, trwałego ogrodzenia z tworzywa sztucznego, PCW jest doskonałym wyborem.

Jako trzecia najczęściej stosowana żywica do produkcji ogrodzeń z tworzyw sztucznych, winyl jest wytrzymały i trwały. Winyl to grupa cząsteczek etylenu z jednym atomem wodoru mniej. Żywica PCW jest dostępna w różnych gatunkach i o różnej jakości, takich jak żywica do produkcji sidingu czy żywica do produkcji rur. Przetworzony PCW może być stosowany do produkcji opakowań, pokryć dachowych, izolacji, paneli, a nawet fartuchów przeciwbłotnych.

Winyl jest drugim co do popularności materiałem

Ogrodzenia z ogniw łańcucha mogą zapewnić pewną prywatność, natomiast ogrodzenia winylowe oferują więcej możliwości dostosowania. Ogrodzenie łańcuchowe jest idealne dla niektórych rodzajów działalności, ale możesz nie chcieć wydawać na nie dużo pieniędzy. Ponadto ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi nie zawsze są najbardziej atrakcyjnym wyborem, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo. Ogrodzenia winylowe są dostępne w nieskończonej liczbie stylów. Można wybierać spośród nowoczesnych wzorów, klasycznych stylów, a nawet wzorów pasujących do krajobrazu podwórka.

Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest łatwość ich konserwacji. Nie trzeba poświęcać wiele czasu na ich konserwację, ponieważ wymagają one jedynie regularnego czyszczenia za pomocą węża ogrodowego oraz łagodnego mydła i gąbki. Nie trzeba ich również bejcować ani malować. Są trwałe przez lata i nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. A ponieważ ogrodzenia winylowe są tak niedrogie, warto rozważyć ich zakup, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem.

Winyl jest wytwarzany przy użyciu dwóch różnych metod wytłaczania. Niektóre materiały są wytłaczane współbieżnie, a inne są wytłaczane pojedynczo. Jeśli nie jesteś pewien, która z nich jest najlepsza dla Twoich potrzeb, weź pod uwagę normy Amerykańskiego Towarzystwa Badań i Materiałów (ASTM). Należy również zapytać producenta, jakiego rodzaju procesu wytłaczania używa podczas produkcji ogrodzeń z winylu. Niektóre wytłaczarki produkują ogrodzenia z winylu zgodnie ze specyfikacjami dla rur, więc materiały wytłaczane w ten sposób będą miały mniejszą odporność na uderzenia i stabilizację UV.

Winyl jest związkiem etylenu i chlorku, otrzymywanym z ropy naftowej i soli. Jest to również jeden z najbardziej rozpowszechnionych materiałów do produkcji ogrodzeń z tworzyw sztucznych. PCV jest stosunkowo tani, łatwy w obróbce i odporny na rozkład biologiczny. Jest to najczęściej stosowany syntetyczny polimer z tworzyw sztucznych w przemyśle budowlanym – ponad trzy czwarte jego produkcji przypada na zastosowania budowlane. Polimer ten jest wytwarzany w procesie produkcyjnym, w którym powstaje drobny, biały proszek.

Słupki podtrzymujące ogrodzenie winylowe są nazywane pikami. Słupki te są utrzymywane w miejscu przez poziome sztachety i mogą być okrągłe, płaskie lub spiczaste. Pikety mogą mieć także różne kształty, a ich wysokość i szerokość decyduje o czynniku estetycznym, jak również o czynniku prywatności. Pikety również przyczyniają się do zwiększenia prywatności ogrodzenia winylowego.

PCV jest łatwy w montażu

Ogrodzenia z PCV to lekkie, łatwe w montażu ogrodzenia w postaci paneli. Panele można zamontować samodzielnie, jeśli ma się podstawowe doświadczenie w majsterkowaniu. Ogrodzenia nie rozszerzają się ani nie kurczą, dzięki czemu nie ma przerw między panelami. Posiadają również właściwości zapewniające prywatność. Można wybierać spośród różnych kolorów i faktur ogrodzenia, w tym wzorów drewnopodobnych. A ponieważ są one wykonane z PCV, nie rozpadną się z czasem.

Ogrodzenia z PCW są łatwe w montażu, ale wymagają kilku podstawowych umiejętności stolarskich. Jeśli masz odpowiednie narzędzia, możesz wykonać ogrodzenie o długości 100 stóp w ciągu jednego weekendu. Robiąc to samemu, można zaoszczędzić od dziesięciu do dwudziestu dolarów na metrze bieżącym. Zacznij od ustawienia słupków i równomiernego rozstawienia paneli ogrodzeniowych. Następnie należy zatrzasnąć sztachety w otworach. Każda szyna zatrzaskuje się w słupkach, a pozostałe sztachety dopasowuje się do słupków za pomocą zatrzasków.

W porównaniu z drewnem ogrodzenia winylowe są również bardzo wytrzymałe. Są pięć razy mocniejsze niż ogrodzenia drewniane i wytrzymują dziesiątki lat. Zachowują również swoją wartość, dzięki czemu można je stosować do różnych celów, w tym wokół basenu. A ponieważ są łatwe w montażu, stanowią również dobry wybór dla osób, które chcą trzymać zwierzęta z dala od domu. Ogrodzenia z PCV są także łatwe w naprawie, więc można to zrobić samodzielnie, bez konieczności zatrudniania fachowca.

Wybór stylu ogrodzenia może być trudny. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem idealnego ogrodzenia dla swojego podwórka. Po pierwsze, należy określić nachylenie. Niektóre ogrodzenia winylowe nie są odporne na nachylenia. Jeśli masz łagodne zbocze, możesz zainstalować panele ogrodzeniowe tak, aby „schodziły” w dół zbocza. W ten sposób uzyskamy płaski wierzchołek i spadzisty spód w miarę zmniejszania się nachylenia zbocza.

Ogrodzenia winylowe są tańsze niż drewniane

Choć mogą być Państwo zaskoczeni, że ogrodzenia z winylu są tańsze niż ogrodzenia drewniane, nie są one bynajmniej tanie. Chociaż można znaleźć tanie opcje, takie jak białe ogrodzenia, czarne ogrodzenia winylowe są znacznie droższe od tradycyjnych. Może kosztować nawet 60 dolarów za metr bieżący. Jednak przy wyborze wysokości ogrodzenia nadal trzeba brać pod uwagę takie czynniki, jak prywatność, bezpieczeństwo i atrakcyjność. Innym czynnikiem, który może zwiększyć koszt ogrodzenia winylowego jest liczba potrzebnych paneli. Każdy panel ma średnią długość 96 cali i rozstaw 5 cali. Dlatego do pokrycia 100 stóp bieżących potrzeba około 12 paneli.

Ogrodzenia drewniane wymagają rutynowej konserwacji. Należy regularnie spłukiwać ogrodzenie wężem, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Z drugiej strony, w przypadku ogrodzeń winylowych jest mniej prawdopodobne, że będą one wymagały mycia mechanicznego. Drewno jest porowate, co oznacza, że z czasem mogą pojawić się na nim pleśń i grzyby. Na białych ogrodzeniach brud widać bardziej niż na innych kolorach. Jednak winyl jest znacznie łatwiejszy do czyszczenia niż drewno. Choć trzeba go częściej czyścić, jest o wiele tańszy niż drewno.

Niezależnie od tego, czy preferują Państwo proste, nowoczesne ogrodzenie, czy eleganckie ogrodzenie w starym stylu, ogrodzenia drewniane są jednym z najpopularniejszych typów ogrodzeń. Chociaż ogrodzenia winylowe mogą wyglądać jak drewniane, niektórzy wolą tradycyjne ogrodzenia drewniane. Cedr i sosna to jedne z popularnych gatunków drewna dostępnych na ogrodzenia. Jedynym minusem jest to, że są one drogie w zakupie. Jednak na dłuższą metę ogrodzenia drewniane są lepszą inwestycją niż winylowe.

Cena ogrodzeń drewnianych i winylowych może być podobna. Chociaż ogrodzenia winylowe są tańsze, drewno lepiej przyjmuje farbę. Jednak ogrodzenia drewniane są zazwyczaj cięższe niż winylowe i bardziej wytrzymałe. Pomimo niskiej ceny, ogrodzenia z drewna mają znacznie bardziej atrakcyjny wygląd. Jednak ogrodzenia drewniane nie są tak uniwersalne jak winylowe i mogą być trudne do zmiany po instalacji. Z tego powodu większość właścicieli domów i firm w Calgary preferuje wysokiej jakości drewniane ogrodzenia dla swoich domów.